Wróć do aktualności

Rowery dla Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

Administrator Serwisu
24.01.2021r.
Komentarzy: 0

Wciąż jeszcze można licytować rowerowe cuda, a także wspólne przejażdżki w ramach WOŚP. Orkiestrowe aukcje obfitują w rzeczy, które warto licytować, nie tylko ze względu na cel – zakup sprzętu dla laryngologii, otolaryngologii i diagnostyki głowy.  Drewniany rower miejski, rower kolarski Szymona Krawczyka, czy Złombolowa HulajJoga na pewno ucieszą koneserów rzeczy niezwykłych. Aukcje trwają, a Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy tym razem zagra dopiero w ostatnią niedzielę stycznia. Finał trzeba było przełożyć ze względu na pandemię i związane z nią obostrzenia.

 1. Drewniany rower miejski

Jak pan Dawid przywiózł nam rower na licytację to długo byliśmy w szoku! Starannie, dokładnie z dbałością wykonane DZIEŁO SZTUKI. Idealny do jazdy po mieście. Każdy kto na nim usiądzie będzie czuł dumę i jakość tego niepowtarzalnego okazu” – piszą członkowie Sztabu WOŚP.

Tutaj: drewniany rower w całej swej krasie. Można przyjrzeć mu się z każdej strony.

Jest to dwukołowiec, na którym oczywiście z dumą można jeździć po mieście. Ramę i błotniki ma z giętkiego, klejonego drewna dębowego. Drewno zabezpieczone jest żywicą epoksydową. Te części wykonane są ręcznie.

Reszta to ogólnodostępne elementy rowerowe, które można kupić.

Autorem drewnianego roweru jest Dawid Dobrowolski. Trzeba przyznać, że jest to dzieło naprawdę mistrzowskie. Licytować można tutaj.

 1. Rower kolarski Szymona Krawczyka CCC

Zacznijmy od właściciela roweru. Szymon Krawczyk to kolarz szosowy i torowy, wielokrotny medalista mistrzostw Polski. W 2018 roku zdobył też brązowy medal  na Mistrzostwach Europy w Kolarstwie Torowym w wyścigu eliminacyjnym. Obecnie jest w zespole CCC Development Team.

Wystawiony na orkiestrowa aukcję rower marki Giant jest nie tylko piękny i niezawodny, ale też przyniósł swojemu właścicielowi szczęście. Jeździł nim w trudnym sezonie 2020 i zaliczył sporo sukcesów. Zdobył tytuł mistrza Polski w kategorii do lat 23 zarówno w jeździe indywidualnej na czas, jak i w wyścigu ze startu wspólnego. Do tego dołożył także złote medale w jeździe na czas parami oraz w drużynowej jeździe na czas.

 1. Złombolowa HulajJoga

Jak się wydaje, to nie jest do końca rower, ale dzieło miłośników samochodów wyprodukowanych w byłym bloku wschodnim, w cenie, która oscyluje wokół tysiąca złotych. Biorą udział w ekstremalnych rajdach, bez ściśle określonej trasy, bez serwisu, a za to na własny koszt. Można się więc spodziewać, że i Złombolowa HulajJoga dostarczy właścicielowi niezwykłych, podróżniczych wrażeń.

Jak sami twórcy piszą: Ponownie nas poniosło, ale tak to już jest przebywając z Wariatami robisz zwariowane rzeczy. LICYTUJĄC MOŻESZ POCZUĆ TEN KLIMAT”

Licytować możecie też rowerowe gadżety, a także czapki, szaliki, a nawet – sprawdzić, czy kurtka Kamila Stocha nadaje się do jazdy na rowerze, a legendarna zapalniczka Zippo nie zawiedzie w żadnej biwakowej sytuacji.

 1. WOŚPowe wyprawy rowerowe

Z pewnym żalem na długiej liście „Rzeczy od Serca” niewiele znaleźliśmy przejażdżek rowerowych. Na razie figurują tu dwie propozycje z Poznania: przejażdżka rowerowa z prezydentem miasta – Jackiem Jaśkowiakiem i wyprawa z posłem Frankiem Sterczewskim. Przypominamy jednak, że można też na chwilę zsiąść z roweru i sprawdzić się w innej formie sportu, na przykład w czasie wspinaczki z Adamem Bieleckim, czy skoku ze spadochronem z Marcinem Dubielem, zawodnikiem FAME MMA. Choć najbardziej niestandardowym pomysłem wydaje się sprzątanie mieszkania od Andrzeja Chyry. Oczywiście, w czasie sprzątania, będzie można wymknąć się na rower, albo znaleźć dla roweru godne miejsce w domu.

   5. Rowerowe zbiórki dla WOŚP

Wśród WOŚPowych imprez sportowych znajdziemy przede wszystkim hit tegorocznej, pandemicznej zimy, czyli morsowanie. Jednak miłośnicy dwóch kółek także znajdą coś dla siebie i to nie tylko w Polsce. Ważne jest, żebyście zwrócili uwagę na przygotowany przez organizatorów regulamin, który ma wszystkim uczestnikom zbiórek zapewnić bezpieczeństwo.

W Pradze, na przykład, można wziąć udział w rajdzie „Na dwa koła jest zawsze pora”. Peleton wystartuje z Promenady imienia Pawła Adamowicza i będzie też formą hołdu dla tragicznie zmarłego prezydenta Gdańska. Organizatorzy przewidują około 30 km jazdy spokojnym tempem. Jak zapewniają: „Ma być bezpiecznie, ale ciekawie.”

Trasa w całości przebiegać będzie ścieżkami rowerowymi. Po drodze atrakcje, takie jak Petrinske Sady, czy Strahov.

Jeśli do Czech macie za daleko, na rowerowy rajd zaprasza też Chodzież. Aby wydarzenie przebiegało zgodnie z obowiązującymi zasadami sanitarnymi, każdy rowerzysta sam określi dzień, godzinę i trasę, którą pokona. Nie może to jednak być mniej niż 15 km.

Liczba uczestników rajdu jest ograniczona, dlatego wcześniej trzeba zgłosić swój udział tutaj. Zakup cegiełki, czyli wpłata na pakiet startowy, to minimum 25 zł.

Kilometry dla WOŚP kręci też Nowy Tomyśl. Przed startem także trzeba zapoznać się z zasadami.

 • Od 11:00-do 14:00 pod muszlą koncertową, co 10 minut, spotyka się maksymalnie 5 osób.
 • Ważne, żeby do orkiestrowej puszki wrzucić dowolną kwotę, tak zwaną opłatę wpisową.
 • Wystartować można na rowerach, albo i pieszo. Kierunek dowolny i dystans też zależy tylko od uczestników.
 • Ma być głośno. Przydatne będą gwizdki, trąbki oraz inne rekwizyty.
 • Chociaż każdy powinien zmierzać w wybranym przez siebie kierunku, po mieście będzie biegać, chodzić i jeździć na rowerach jedną wielka orkiestrowa drużyna Mile widziane zdjęcia z Waszych wypraw.
 • Po pokonaniu określonego przez Was samych dystansu, wszyscy wracają pod muszlę koncertową. Żeby pochwalić się swoimi wynikami i stworzyć się razem „WOŚP-ową kilometrówkę, czyli sumę przebytych przez uczestników tras.
 • ZAPISY dla wszystkich chętnych osób i grup wyłącznie telefonicznie – 61 44 23 121 w dniach 18.01.2021 – 28.01.2021.

Warto też na bieżąco śledzić strony WOŚP z wydarzeniami, a także aukcje Rzeczy od Serca, codziennie bowiem pojawia się coś nowego. Niewykluczone więc, że na wymarzoną licytację natraficie jutro czy pojutrze. Do Finału z Głową został jeszcze tydzień.

Zobacz również

Aktualności
Rower to nowy papier toaletowy

 • 01.05.2020r.
 • Administrator Serwisu Administrator Serwisu
 • 0
Aktualności
Przy kawie o rowerze

 • 25.01.2020r.
 • Administrator Serwisu Administrator Serwisu
 • 0
Aktualności
Czy rowery miejskie powinny być w kwarantannie?

 • 14.04.2020r.
 • Administrator Serwisu Administrator Serwisu
 • 0
Aktualności
Najmłodszy mistrz Everestingu

 • 17.12.2020r.
 • Administrator Serwisu Administrator Serwisu
 • 0
Aktualności
Kupuj mniej przetworzone produkty

 • 15.05.2019r.
 • Administrator Serwisu Administrator Serwisu
 • 0
Aktualności
Przesiadamy się na rowery

 • 16.08.2020r.
 • Administrator Serwisu Administrator Serwisu
 • 0