Wróć do aktualności

Rowerowe walentynki, czyli co podarować rowerzyście?

Administrator Serwisu
13.02.2019r.
Komentarzy: 0

Bez względu na aurę, czwartek może być najcieplejszym dniem lutego. Nie chodzi jednak o temperaturę na dworze, ale temperaturę uczuć. Nie chodzi też o to, że tego dnia kochamy bardziej. No cóż, 14 lutego jest oficjalnym dniem wyrażania głębokich, pozytywnych uczuć, nie tylko słownie, ale i przy pomocy upominków. Jeśli więc głowicie się teraz nad tym, jakim prezentem, z okazji Walentynek, ucieszyć rowerzystę, zapraszamy do krótkiego przeglądu gadżetów.

1. Wyposażenie roweru:

Rękawiczki z migaczem

Jeśli chcecie zadbać o bezpieczeństwo ukochanej osoby, możecie, w myśl zasady, „bądź widoczny na drodze”, podarować jej rękawiczki z migaczem. Prezent bardzo „na czasie”, bo dni wciąż jeszcze są krótkie. Oświetlenie LED może być wbudowane w palce wskazujące obu rękawiczek, są też modele, gdzie częścią świecącą jest grzbiet dłoni. Światło jest mocne, pomarańczowe i miga jak kierunkowskaz w samochodzie. Trzeba pamiętać tylko o włączeniu migacza, bo po kilkunastu sekundach światło wyłącza się samo.

Świecące rękawiczki

Możecie też zdecydować się na ciepłe rękawiczki uniseks, z żarówkami LED umieszczonymi w końcówkach palców. Przydadzą się na rowerze, ale mogą też oczarować niezwykłym designem w okolicznościach „pozasportowych”. Na nas zrobiły wrażenie, więc z pewnością zrobią i na Was. Uwaga: włącznik światła osobno w każdej z rękawiczek.

Co istotne, elementów pełnych światła jest naprawdę sporo. Jeśli nie zdecydujecie się na rękawiczki, pomyślcie o kasku lub czapce z migaczami, opaskach na szprychy, lub bezpiecznym plecaku z odblaskowym oznaczeniem.

2. Coś do kuchni

Kubki

To oczywiście klasyka, ale bardzo przydatna. Możecie zdecydować się na naczynia z rysunkiem, napisem, albo…uchem w kształcie roweru. Te ostatnie są nie tylko oryginalne, ale i dość wygodne.

Nóż do pizzy w kształcie roweru

To jeden z hitów tego sezonu. Być może, dla ukochanego rowerzysty, krojenie pizzy będzie przyjemniejsze, niż jej jedzenie. Noże mają różne kolory i długość około 20 cm, czyli można wygodnie chwycić i zastosować. Przydatne też przy wszelkich „pizzopodobnych” potrawach.

3. Coś do domu

Tutaj wybór jest ogromny: od wieszaków, przez lampy, po zakładki do książek, spinacze i stojaki na długopisy. Wszystko w kształcie roweru, ale za to z różnych materiałów, od metalu po drewno. Nas jednak urzekła pościel.

Pościel z rowerowym motywem

Do wyboru są setki rowerowych wzorów, a także, nieco mroczne, ale pobudzające wyobraźnię, nadruki. Możecie taką pościelą obdarować zarówno najmłodszych, jak i dorosłych miłośników dwukołowców.

Budzik w kształcie roweru

Skoro pościel, to i budzik, przydatny zwłaszcza tym, którzy co rano toczą beznadziejną walkę z funkcją „drzemka” w komórce. Widok dzwoniącego roweru, zachęcającego do podróży, może okazać się bardziej skuteczny.

Gadżet ma także dodatkowe zalety – ruchome siodełko, pedały, kierownicę i tylne koło, Tak jak prawdziwy rower – ustawicie go, opierając na nóżce.

4. Biżuteria

Spinki do mankietów w kształcie roweru

Co prawda, większość męskich koszul ma mankiety zapinane na guziki, ale „rowerowe spinki” mogą wnieść nieco pożądanej, choć nie pozbawionej poczucia humoru, elegancji. Nawet, jeśli nigdy nie zostaną użyte, z pewnością będą należały do cennych pamiątek.

Rowerowe kolczyki i naszyjniki

W tej dziedzinie można naprawdę zaszaleć. Ilość prezentów do wyboru jest ogromna. Są kolczyki dla kobiet i dla mężczyzn.

A wśród kolczyków te, które nosi się w uszach i te, które przeznaczone są do ozdobienia, na przykład, brzucha. Wkręcane i wiszące. Metalowe, w tym srebrne, złote, niklowane, a nawet drewniane.

Podobny rowerowy zawrót głowy może Was czekać, jeśli zdecydujecie się na wisiorek. Do wyboru są setki urokliwych modeli, które na pewno ucieszą Waszych ukochanych. Jeśli oczywiście lubią biżuterię.

5. Coś słodkiego

Czekoladowy zestaw rowerowy

Na koniec prezent dla wielbicieli nie tylko dwukołowców, ale także czekolady. Słodki niezbędnik rowerzysty składa się m.in. z roweru, pompki, kasku i klucza. Po zjedzeniu całego opakowania, Wasi ukochani będą mieli do spalenia 559 kcal, pod warunkiem, że się z Wami nie podzielą.

To wszystko tematu walentynkowych, rowerowych prezentów absolutnie nie wyczerpuje. Nie musicie zresztą decydować się na coś z powyższej listy. Pamiętajcie, że w cenie jest też rękodzieło. Może więc gadżet własnej produkcji okaże się cenniejszym prezentem. Tutaj znajdziecie inspirację, a dalej – działajcie sami. Życzymy Wam, po prostu, szczęścia w miłości i przyjaźni!

Zobacz również

Aktualności
Kajteroz, czyli rower miejski w Chorzowie

 • 10.03.2019r.
 • Administrator Serwisu Administrator Serwisu
 • 0
Wydarzenia
45 Bielski Rodzinny Rajd Rowerowy

 • 12.08.2018r.
 • Administrator Serwisu Administrator Serwisu
 • 0
Aktualności
Rower trekkingowy, czyli ideał w mieście i poza miastem

 • 20.11.2018r.
 • Administrator Serwisu Administrator Serwisu
 • 0
Wydarzenia
Ogólnopolski wyścig przełajowy, memoriał Mariana Kegela

 • 25.07.2018r.
 • Administrator Serwisu Administrator Serwisu
 • 0
Aktualności
Rowerzysto, trzymaj formę nawet w domu!

 • 20.03.2020r.
 • Administrator Serwisu Administrator Serwisu
 • 0
Aktualności
Jazda na rowerze w czasie pandemii COVID-19

 • 24.03.2020r.
 • Administrator Serwisu Administrator Serwisu
 • 0