Wróć do aktualności

Polskie firmy walczą na kilometry

Administrator Serwisu
22.07.2019r.
Komentarzy: 0

Tego lata w kilku polskich firmach trwa wyjątkowa rywalizacja. Każdy pracownik Allegro, Bridgestone, Computacenter, Lotos czy LPP oraz Volkswagen Poznań namawiany jest do jazdy do pracy rowerem i kręcenia ich także w weekendy. Celem jest walka o tytuł „Najbardziej Rowerowej Firmy” w Polsce. Akcję zapoczątkowało Allegro. A to nie koniec firmowych inicjatyw rowerowych, w tym sezonie!

Rywalizacja jakiej jeszcze nie było!

Allegro, czyli najbardziej popularna polska platforma sprzedażowa namówiła kilka dużych polskich firm do podjęcia wspólnych działań na rzecz czystego powietrza. W ramach rowerowej rywalizacji pracownicy Allegro,  Bridgestone, Computacenter, Ergo Hestia, Lotos czy LPP oraz Volkswagen Poznań ścigają się na kilometry na rowerach. Akcja trwa przez cały lipiec i sierpień.

„Allegro i Fundacja Allegro All For Planet od lat prowadzą działania zmieniające świadomość społeczną. To jest pisane w nasze DNA i strategię działania na co dzień i w dłuższej perspektywie.  Założenie jest proste i pozwala na integrację pracowników we wspólnych działaniach mających piękny, ekologiczny cel. Chcemy pokazywać ludziom o ile zredukują ślad węglowy czy ile można zaoszczędzić zamieniając cztery koła na dwa” – tłumaczy Krzysztof Śpiewek z Fundacji Allegro All For Planet.

Dlatego poza coroczną rywalizacją miast w kampanii Kręć Kilometry, w tym roku rywalizują też przedsiębiorstwa, a dokładniej ich pracownicy. Dla wielu to nie pierwsza taka rowerowa inicjatywa.

„W naszej firmie wspieramy zdrowy tryb życia pracowników i śmiało możemy powiedzieć, że jesteśmy firmą bardzo rowerową. Od kilku lat w firmie działa LPP Team, czyli grupa zrzeszająca miłośników sportu, licząca około 200 osób. Uczestnikom LPP Team opłacane są starty w zawodach rowerowych, biegowych oraz triathlonach na terenie całego kraju. Co więcej, na co dzień promujemy rowery
i mobilizujemy pracowników, żeby na rowerach dojeżdżali nie tylko do pracy, ale i na spotkania służbowe. W tym celu udostępniamy im firmowe rowery oraz organizujemy regularne, bezpłatne przeglądy rowerowe, a także wewnętrzne konkursy i rywalizacje sportowe. Do dyspozycji pracowników są również stacje naprawcze dla rowerów, znajdujące się na terenie siedzib LPP”
– mówi Sławomir Ronkowski, dyrektor komunikacji i zrównoważonego rozwoju z LPP.

W ramach kampanii Kręć Kilometry każdy pracownik może monitorować rowerowe rezultaty swojej drużyny oraz pozostałych firm.

„Generalnie chcemy wychodzić na przeciw każdej nowej inicjatywie, która służy nam, naszym pracownikom i naszej planecie. Standardem jest dla nas wyposażenie każdego biura w parking dla rowerów oraz prysznic, dlatego liczymy na duże zaangażowanie pracowników w kręcenie kilometrów”- mówi Arletta Myler HR Manager z firmy Computacenter Poland.

Stan licznika każdej z firm śledzić można na stronie kampanii: https://kreckilometry.pl/dla-firm. Kto zdobędzie tytuł Najbardziej Rowerowej Firmy w Polsce okaże się z końcem sierpnia.

Jak zdobyć tytuł #RowerowyPracodawca?

Przeniesienie eko-trendu na codzienność polskich firm, stało się w tym roku celem dla Fundacji Allegro All For Planet, która od lat działa na rzecz zdrowego środowiska i motywuje do rowerowych aktywności. Stąd pomysł przyznania w ramach tegorocznej kampanii Kręć Kilometry, tytułu #RowerowyPracodawca, wszystkim tym, którzy także chcą wspierać rower, jako narzędzie służące zdrowiu pracowników i naszej planety.

 „W ramach trwającej kampanii Kręć Kilometry zapraszamy pracodawców do wypełnienia krótkiej ankiety, w której zadeklarują że już są, lub wkrótce staną się firmą przyjazną rowerzystom. Chodzi o dostęp do parkingu, szatni, a także organizowanie wydarzeń integracyjnych na rowerach czy wdrażanie programów motywacyjnych. To wszystko ma pozytywny wpływ na środowisko naturalne, ale także na kondycję pracowników, a to już wymierna korzyść biznesowa” – mówi Krzysztof Śpiewek z Fundacji Allegro All For Planet.

Wypełnienie ankiety jest krótkie, bezpłatne, a deklarację mogą składać wszystkie firmy, niezależnie od wielkości czy liczby pracowników. Deklaracja #RowerowyPracodawca dostępna jest na stronie: https://kreckilometry.pl/dla-firm. Każda firma, po wypełnieniu ankiety i złożeniu deklaracji, otrzyma pakiet materiałów graficznych, które umożliwią pokazanie się w sieci, jako #RowerowyPracodawca. A czy Wy znacie firmę, która zasługuje na ten tytuł? Dajcie im znać!

3 odpowiedzi do “Polskie firmy walczą na kilometry

Zobacz również

Aktualności
Rowerzysta w smogu, czyli co powinniście wiedzieć o powietrzu

 • 08.11.2019r.
 • Administrator Serwisu Administrator Serwisu
 • 0
Aktualności
Rower to nowy papier toaletowy

 • 01.05.2020r.
 • Administrator Serwisu Administrator Serwisu
 • 0
Aktualności
Kary finansowe i strefy zakazane dla roweru miejskiego we Wrocławiu

 • 23.08.2020r.
 • Administrator Serwisu Administrator Serwisu
 • 0
Aktualności
Włoski rząd walczy z koronawirusem i dopłaca do rowerów

 • 04.05.2020r.
 • Administrator Serwisu Administrator Serwisu
 • 0
Aktualności
Rower miejski na ostrym pandemicznym zakręcie

 • 23.05.2020r.
 • Administrator Serwisu Administrator Serwisu
 • 0
Aktualności
Polska panczenistka zakochana… w rowerze!

 • 05.07.2019r.
 • Administrator Serwisu Administrator Serwisu
 • 0